Ndërlidhjet

KABUL


Dy civilë u vranë dhe mbi 30 të tjerë u plagosën si pasojë e shpërthimit të një bombe në perëndim të Afganistanit. Rajoni në fjalë prej javësh është përfshirë nga trazira të shkaktuara nga talibanët.
Në të tjera zhvillime, Kombet e Bashkuara bëjnë të ditur se në Afganistan prodhimi i opiumit ka arritur në nivel rekord. Afganistani është prodhuesi më i madh i opiumit në botë, derisa besohet se talibanët kontrollojnë një pjesë të madhe të trafikut të drogës.
XS
SM
MD
LG