Ndërlidhjet

UASHINGTON


Senatori republikan John McCain ka bërë publike hyrjen e tij në garën presidenciale amerikane të vitit 2008.
McCain, 70 vjeç është ish i burgosur gjatë luftës në Vietnam dhe ka një përvojë të gjatë në politikën ndërkombëtare dhe çështjet ushtarake.
Brenda vetë Partisë Republikane rivali kryesor i McCain për garën presidenciale është ish kryebashkiaku i Nju Jorkut, Rudi Xhuliani.
XS
SM
MD
LG