Ndërlidhjet

PRISHTINË


Inspektorati i Policisë së Kosovës ka bërë një raport lidhur me sjelljet e SHPK-së më 10 shkurt, gjatë protestave të lëvizjes Vetvendosje, ku humbën jetën dy persona dhe dhjetëra u lënduan. Raporti nuk është final dhe nuk saktëson asgjë për sjelljet e policisë vendore më 10 shkurt, por ka shumë rekomandime për policinë se si duhet të sillet në të ardhmen, pasi më 10 shkurt janë hetuar lëshime të shumta.
XS
SM
MD
LG