Ndërlidhjet

MOSKË


Shtetet e Bashkuara dhe Rusia duhet t'a përmirësojnë dialogun rreth planeve të Uashingtonit për ndërtimin e sistemit të mbrojtjes raketore dhe të ardhmen e marrëveshjes për reduktimin e armëve bërthamore, tha ambasadori amerikan në Moskë Uilliam Burns. Ai gjithashtu tërhoqi vërejtjen për atë që e quajti "komunikim të keq" ndërmjet Moskës dhe Uashingtonit pas shkëmbimit të kritikave rreth Irakut dhe sistemit amerikan të mbrojtjes në Evropë.
XS
SM
MD
LG