Ndërlidhjet

BAGDAD


Së paku 12 vetë janë vrarë sot në sulme të ndara në Irak. në një përleshje të armatosur mes policisë irakiane dhe një personi të armatosur në jug të Bagdadit, janë vrarë së paku 5 dhe disa të tjerë janë plagosur. Ndërkaq pas shpërthimit të një automjeti bombë në Falluja janë vrarë 5 veta.
Armata amerikane bëri të ditur se ka vrarë 2 kryengritës dhe ka arrestuar 6 të tjerë.
XS
SM
MD
LG