Ndërlidhjet

UASHINGTON


Drejtori i spitalit kryesor ushtarak është larguar nga detyra, pas raporteve se trupat e plagosura në Irak dhe në Afganistan jetojnë në kushte të këqija.
Në deklaratën e ushtrisë thuhet se zyrtarët më të lartë e kanë humbur besimin te aftësia e gjeneral majorit George Ëightman për ta drejtuar qendrën mjekësore Ëalter Reed në Uashington.
XS
SM
MD
LG