Ndërlidhjet

ACCRA


Sulmuesi i Bregut të Fildishtë Didier Drogba është shpallur Futbollisti i Vitit në Afrikë, duke i zënë vendin Samuel Eto'o-s nga Kameruni, i cili luan në Barcelonë, dhe 4 vjet radhazi ishte afrikani më i mirë.
28-vjeçari Drogba e mori këtë titull pasi udhëhoqi vendin e tij në finalen e Kupës së Afrikës në Egjipt.
XS
SM
MD
LG