Ndërlidhjet

ZAGREB


"Serbia dëshiron të ndërtojë një urë e cila do pajtojë dy parimet, respektimin e integritetit territorial të Serbisë, por dhe kërkesën e shqiptarëve për t'u vetqeverisur", tha në Zagreb minisitri i jashtëm serb, Vuk Drashkoviç gjatë takimit të shefave të diplomacive të vendeve të Evropës Juglindore.
Më tej ai ka shtuar se nëse nuk ka një zgjidhje të pranuar nga të dyja palët atëherë është i shqetësuar për stabilitetin e Serbisë dhe rajonit, "pasi trazirat në Serbi do dredhin rajonin".
XS
SM
MD
LG