Ndërlidhjet

BEOGRAD


Partitë rivale të presidentit serb Boris Tadiç dhe kryeministrit Vojisllav Koshtunica kanë rënë dakord në parim për formimin e qeverisë së re.
Një qeveri e qëndrueshme është e nevojshme për stabilitetin dhe zhvillimin e Serbisë thuhej në deklaratën e pas takimit. Megjithatë asnjë marrëveshje nuk është nënshkruar ende mes palëve.
XS
SM
MD
LG