Ndërlidhjet

LONDËR


Nesër mund të shihet eklipsi i plotë i Hënës, i pari në tre vitet e fundit. Eklipsi do shihet në Azi dhe Amerikë, por më i qartë do jetë në Evropë, Lindjen e Mesme dhe Afrikë. Eklipsi hënor ndodh kur Toka kalon në mes të Diellit dhe Hënës.
XS
SM
MD
LG