Ndërlidhjet

PEKIN


Zëvendës sekretari i Shtetit John Negroponte arriti në Pekin ku me zyrtarët kinezë do diskutojë mundësitë për ta zbatuar marrëveshjen e çarmatosjes bërthamore të Koresë së Veriut, e cila u arrit në muajin shkurt.
Diskutimet gjithashtu do t'i përfshijnë çështjet e Irakut, Iranit, Afganistanit dhe sigurinë në rajon.
XS
SM
MD
LG