Ndërlidhjet

BAGDAD


Forcat irakiane të sigurisë filluan aksionin për vrasjen, apo kapjen e kryengritësve të lidhur me Al Kaidën, të cilët para dy ditësh kishin marrë peng dhe vrarë 14 policë.
Zyrtarët irakianë thanë se kanë vrarë tre "terroristë" dhe kanë arrestuar nëntë të tjerë në Bakuba. Nuk është e qartë nëse operacioni është drejtpërdrejt i lidhur me vrasjen e policëve.
XS
SM
MD
LG