Ndërlidhjet

PEKIN


Zëvendës sekretari i Shtetit John Negroponte po diskuton sot me zyrtarët e lartë të Kinës rreth zbatimit të marrëveshjes për çarmatosjen bërthamore të Koresë së Veriut, e cila u arrit në muajin shkurt. Në fillim të vizitës tri ditëshe në Pekin, ai u takua me zëvendës ministrin e jashtëm Yang Jiechi.
Diskutimet gjithashtu do t'i përfshijnë çështjet e Irakut, Iranit, Afganistanit dhe sigurinë në rajon.
XS
SM
MD
LG