Ndërlidhjet

BAGDAD


Të paktën 12 persona u vranë dhe më shumë se 20 u plagosën sot në një sulm vetëvrasës në Ramadi. Në mesin e të vrarëve janë edhe tre policë dhe një fëmij. Shpërthimi ndodhi në një pikë kontrolli të policisë.
Po sot, një sulmues vrau gjashtë anëtarë të një familjeje synite, brenda shtëpisë së tyre në Jasifija, në jug të Bagdadit.
XS
SM
MD
LG