Ndërlidhjet

HAGË


Sot në Gjykatën ndërkombëtare në Hagë fillon procesi kundër ish kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, që akuzohet për krime lufte dhe krime kundër njerëzimit. Pos zotit Haradinaj, për krime të këtilla akuzohen edhe ish pjesëtarët e UÇK-së, Idriz Balaj dhe Lah Brahimi. Të tre të akuzuarit janë shprehur se janë të pafajshëm.
XS
SM
MD
LG