Ndërlidhjet

KABUL


Presidenti i Afganistanit, Hamid Karzai sot ka dënuar vrasjen e 10 civilëve gjatë prëleshjeve ndërmjet trupave të Shteteve të Bashkuara dhe kryengritësve afër qytetit lindor, Xhalalabad. Zoti Karzai ka urdhëruar hetime lidhur me këtë incident që ndodhi dje. Më hjerët ushtria amerikane ka njoftuar se tetë civilë ishin vrarë kur trupat e Shteteve të Bashkuara iu përgjigjën zjarrit pas sulmit të talibanëve. Qindra banorë lokalë ishin mbledhur për të protestuar kundër vrasjes së civilëve.
XS
SM
MD
LG