Ndërlidhjet

MOSKË


Kreu i forcës strategjike bombarduese të Rusisë deklaroi se mbrojtja ajrore ruse mund të nxjerrë jashtë përdorimit sistemin raketor që Shtetet e Bashkuara dëshirojnë ta vendosin në Evropë.
Këto komente janë pjesë e deklaratave të ngjashme të zyrtarëve rusë lidhur me planet amerikane për vendosjen e një pjese të mbrojtjes raketore në Republikën Çeke dhe Poloni.
XS
SM
MD
LG