Ndërlidhjet

TEHERAN


Irani nuk ka vendosur ende nëse do marrë pjesë në konferencën ku do diskutohen mundësitë për t'i dhënë fund dhunës në Irak.
Konferenca e 10 marsit synon të sjellë në një tryezë përfaqësuesit e pesë vendeve anëtare të përhershme të Këshillit të Sigurimit dhe vendet fqinje të Irakut.
Ministri i jashtëm iranian Mançur Motaki tha se po presin një ftesë nga Shtetet e Bashkuara për fillimin e bisedimeve dypalëshe.
XS
SM
MD
LG