Ndërlidhjet

KOMBET E BASHKUARA


Fuqitë botërore i kanë filluar diskutimet formale mbi projekt-rezolutën, e cila do t'i shtonte sanksionet ndaj Iranit për shkak të programit të tij bërthamor.
Diplomatët thanë se Rusia dhe Kina kanë probleme me propozimet e Shteteve të Bashkuara, Britanisë, Francës dhe Gjermanisë. Ambasadori rus në KB, Vitaliy Churkin tha se Moska dëshiron zgjidhje politike për mosmarrëveshjen rreth Iranit.
XS
SM
MD
LG