Ndërlidhjet

PRISHTINË


Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara Ban Ki Moon caktoi britanikun Richard Monk komisionar të ri të policisë në Kosovë, njoftoi UNMIK-u.
Monk zëvendësoi bashkëvendasin e tij Stephan Curtis, i cili dha dorëheqje pas demonstratave të 10 shkurtit në Prishtinë, ku u vranë dy persona dhe u plagosën mbi 80 të tjerë.
Monk ka 35 vjet përvojë pune në polici. Gjatë viteve 1989 deri në vitin 2000 ishte komesionar i policisë në Bosnje.
XS
SM
MD
LG