Ndërlidhjet

MOSKË


Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Moskë ka konfirmuar se dy shtetase amerikane janë shtrirë në një spital për shkak të helmimit të mundshëm me talium. Ambasada ka njofutar se Marina Kovalevski dhe vajza e saj Jana ishin shtrirsë në spital në fund të muajit të kaluar me simptome të helmimit. Gazetat ruse kanë raportuar se këto dy femra ishin lindur në ish Bashkimin Sovjetik dhe se kishin emigruar në Shtetet e Bashkuara në vitin 1998.
XS
SM
MD
LG