Ndërlidhjet

KABUL


NATO tha se forcat afgane të sigurisë kanë zënë rob një lider taleban i cili ka provuar t'i shmnaget operacionit të sigurisë në jug të vendit. Mullah Mahmood njihej si ekspert për përgatitjen e bombave.
Forcat e NATO-s dhe forcat afgane të sigurisë filluan dje ofensivën më të madhe në krahinën Helmand kundër militantëve talebanë dhe trafikantëve të drogës.
XS
SM
MD
LG