Ndërlidhjet

SHKUP


Sot në Shkup qëndron ndihmës sekretari amerikan i Shtetit Daniel Fried. Fried u takua me presidentin Branko Cërvenkovski, ndërsa gjatë ditës do të takohet me kryeministrin, shefin e diplomacisë dhe drejtuesit e dy partive opozitare.
Shkupi është ndalesa e fundit e diplomatit të lartë amerikan në Ballkan. Më parë ai vizitoi Beogradin dhe Prishtinën ku ripërsëriti mbështetjen amerikane për planin e të dërguarit të KB. Martti Ahtisaari.
XS
SM
MD
LG