Ndërlidhjet

NJU JORK


Tetë fëmijë dhe një i rritur e humbën jetën në zjarrin që shpërtheu në një ndërtesë 3-katëshe në Nju Jork.
Autoritetet thanë se bëhet fjalë për njërin nga zjarret më të rënda në historinë e qytetit.
Zjarri ka shpërthyer mbrëmë vonë sipas kohës lokale, ndërsa zjarrfikësit e shuajtën në orët e mëngjesit.
XS
SM
MD
LG