Ndërlidhjet

UASHINGTON


Demokratët në Dhomën Përfaqësuese njoftuan se do ta sponsorizojnë një legjislacion, që do të përcaktojë afatin për tërheqjen e trupave amerikane nga Iraku deri në vjeshtën e vitit 2008.
Ligjvënësi David Obey tha se propozimi mund të sjellë "përfundim të rregullt dhe të përgjegjshëm" të pjesëmarrjes së Shteteve të Bashkuara në konfliktin e brendshëm në Irak.
XS
SM
MD
LG