Ndërlidhjet

NJU JORK


Revista Forbes thotë se Rusia ka 53 miliarderë, dhe është e treta në botë pas Shteteve të Bashkuara dhe Gjermanisë. Sipas revistës, pasuria e gjithmbarshme e miliarderëve rusë është 282 miliarda dollarë, më e lartë se pasuria e përbashkët e miliarderëve gjermanë.
Forbes shkruan se mosha mesatare e miliarderëve rusë është 46 vjet, 16 më pak se mosha mesatare e miliarderëve tjerë.
Sipas Forbes, listës i prin Roman Abramovich me 18.7 miliarda dollarë.
XS
SM
MD
LG