Ndërlidhjet

NICOSIA


Greko-qipriotët e hoqën një pjesë të barrierës që ndan kryeqytetin Nicosia në anën greke dhe turke. Punimet filluan dje në qendrën komerciale të qytetit.
Presidenti i Qipros greke Tassos Papadopoulos i bëri thirrje Turqisë të përgjigjet me heqje të trupave, duke thënë se vendkalimet do të hapen për civilët vetëm nëse trupat turke do të tërhiqeshin nga zona.
XS
SM
MD
LG