Ndërlidhjet

MOSKË


Bisedimet tre ditore në Moskë mes Rusisë dhe Iranit kanë dështuar për të zgjidhur mosmarrëveshjet rreth ndërtimit të reaktorit bërthamor në Busher të Iranit. Shtetet e Bashkuara kërkojnë nga Rusia që të ndërpresë ndihmën për ndërtimin e reaktorit në fjalë.
XS
SM
MD
LG