Ndërlidhjet

DAMASK


Ministrat e mbrojtjes të Sirisë dhe Iranit u takuan në Damask për të diskutuar mënyrat e forcimit të bashkëpunimit ndërmjet dy ushtrive. Agjencia zyrtare e lajmeve SANA tha se në fokus të takimit janë edhe zhvillimet e fundit në Lindjen e Mesme.
Shtetet e Bashkara të Amerikës i akuzojnë këto vende për ndërhyrje në Irak. Damasku dhe Teherani i mohojnë këto akuza.
XS
SM
MD
LG