Ndërlidhjet

PRISHTINË


Liderit të lëvizjes "Vetëvendosje" Albin Kurti i është zgjatur paraburgimi nga 30 në 60 ditë. Vendimi është marrë me kërkesë të prokurorit ndërkombëtar, në gjyqin e Qarkut në Prishtinë.
Kurti është arrestuar pas demonstratës së "Vetëvendosjes" me 10 shkurt në Prishtinë, ku gjatë përleshjeve ndërmjet policisë dhe protestuesve u vranë dy protestuesë dhe u plagosën rreth 80 të tjerë.
XS
SM
MD
LG