Ndërlidhjet

BERLIN


Kancelarja e Gjermanisë Angela Merkel mirëpriti interesimin e vendeve arabe për të ndihmuar zgjidhjen e konfliktit ndërmjet Izraelit dhe palestinezëve. "Pa përpjekje rajonale do të jetë shumë vështirë që të zgjidhet kjo çështje" tha Merkel. Gjermania është kryesuese e radhës e Bashkimit Evropian. Merkel ka thënë se vendosja e paqes në Lindje të Mesme është prioritet.
XS
SM
MD
LG