Ndërlidhjet

ANKORENA PARK


Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës George Bush premtoi se së shpejti do të adresojë çështjen e sigurimit të dosjeve private gjatë hetimeve për terrorizëm dhe spiunazh nga FBI. Të dhënat janë paraqitur në raportin e Departamentit amerikan të Drejtësisë dhe kjo shkaktoi zemërimin e kongresit. Bush tha se ka besim të plotë tek drejtori i FBI-së Robert Mueller. Këto komente ai i bëri gjatë vizitës së sotme në Uruguaj.
XS
SM
MD
LG