Ndërlidhjet

MADRID


Spanja përkujtoi sot viktimat e sulmeve terroriste me bomba nëpër trena, para tre vjetësh në Madrid. Mbreti Juan Carlos, mbretërresha Sofia dhe zyrtarët qeveritarë morën pjesë në ceremonitë në përkujtim të 191 të vrarëve dhe 1.800 të plagosurëve.
Një monument në formën e kullës së qelqtë, që u zbulua me këtë rast, mban mesazhin e ngushëllimeve të disa ditëve pas sulmeve.
29 persona po gjykohen në Madrid për lidhje me këto sulme.
XS
SM
MD
LG