Ndërlidhjet

VJENË


Shefi i Agjencisë Ndërkombëtare për Energji Bërthamore tha se udhëtimi i tij në Penjan do të jetë "hapi i parë në udhëtimin e gjatë" para pastrimit të Koresë së Veriut nga armët atomike. Muhammad el Baradei foli në Vjenë, para se të niset për vizitë në Penjan. Muajin e kaluar Korea e Veriut u pajtua që të heq dorë nga arsenali bërthamor, në këmbim të ndihmës ekonomike dhe politike.
XS
SM
MD
LG