Ndërlidhjet

MOSKË


Një e treta e votuesve të regjistruar në Rusi, votojnë sot në zgjedhjet rajonale. Qendrat e votimit fillimisht u hapën në rajonin siberian Tomsk.
Këto zgjedhje vlerësohen sprovë për zgjedhjet parlamentare gjatë këtij viti dhe ato presidenciale vitin e ardhshëm. Sipas ekspertëve, mundësi më të mëdha për fitore ka partia Rusia e Bashkuar, që mbështetet nga presidenti Vladimir Putin.
XS
SM
MD
LG