Ndërlidhjet

MADRID


Spanja përkujtoi sot viktimat e sulmeve me bomba nëpër trena, para tre vjetësh në Madrid. Mbreti Juan Carlos, mbretëresha Sofia dhe zyrtarët qeveritarë morën pjesë në ceremonitë përkujtimore për 191 të vrarët dhe 1.800 të plagosurit. Një monument në formën e kullës së qelqtë, që u zbulua me këtë rast, mban mesazhin e ngushëllimeve të disa ditëve pas sulmeve.
29 persona po gjykohen në Madrid për lidhje me këto sulme.
XS
SM
MD
LG