Ndërlidhjet

DAMASK


Presidenti i Sirisë Bashar al Assad dhe ministri i mbrojtjes i Iranit Mostafa Najjar diskutuan sot rreth lidhjeve ushtarake ndërmjet dy vendeve. Agjencia zyrtare e lajmeve SANA tha se u shqyrtuan mundësitë për forcimin e këtyre lidhjeve.
Këto shtete mbështesin lëvizjen Hezbollah dhe grupin palestinez Hamas.
XS
SM
MD
LG