Ndërlidhjet

PRISHTINË


Policia e UNMIK-ut dhe Shërbimi Policor i Kosovës kanë arrestuar Jahja Llukën, zyrtar i lartë i AAK-së dhe Milazim Abazin, drejtor i Kasabankës. Sipas policisë, ata janë të dyshuar se janë të përfshirë në veprën penale të pastrimit të parave. Sot në mëngjes, policia ka bastisur selinë e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës dhe zyrat e Kasabankës në Prishtinë.
XS
SM
MD
LG