Ndërlidhjet

PRISHTINË


Policia e UNMIK-ut dhe SHPK-së kanë arrestuar Jahja Llukën, zyrtar i lartë i AAK-së dhe drejtorin e Kasabankës Milazim Abazin, nën dyshimin se janë të përfshirë në veprën penale për shpëlarjen e parave. Policia ka bastisur mëngjesin e sotëm selinë qëndrore të AAK-së dhe zyrat e Kasabankës. Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës e ka cilësuar aksionin e policisë si ndërhyrje të tepruar, të papranueshme dhe ofenduese.
XS
SM
MD
LG