Ndërlidhjet

PRISHTINË


Komandanti Suprem i Forcave të NATO-s, në Evropë, gjenerali John Craddock ka qëndruar sot në Prishtinë, me ç’rast ka zhvilluar një takim të përbashkët me presidentin dhe kryeministrin e Kosovës.
Craddock është zotuar se NATO-ja do të jetë e përkushtuar në ruajtjen e gjendjes stabile të sigurisë në këtë fazë përmbyllëse të statusit të Kosovës.
Presidenti Sejdiu tha se në takim është biseduar dhe lidhur me formimin e Forcës kosovare të sigurisë.
XS
SM
MD
LG