Ndërlidhjet

MOSKË


Pozicioni i Rusisë në raport me çështjen e Kosovës nuk ka ndryshuar dhe në Këshillin e Sigurimit të KB-së ajo do insistojë në gjetjen e kompromisit, ka thënë zyrtari i Ministrisë së Jashtme ruse, Andrei Krivçov.
"Pozicioni ynë nuk ka ndryshuar. Që të zgjidhet problemi nevojitet që të gjitha palët të arrijnë kompromis. Do insistojmë në Këshillin e Sigurimit që të gjendet kompormisi", tha diplomati rus për mediat vendore.
XS
SM
MD
LG