Ndërlidhjet

BERLIN


Gjermania nuk do të bjerë pre e shantazheve të terroristëve që kërkojnë tërheqjen e trupave gjermane nga Afganistani, në të kundërt do përballen me sulme vetvrasëse. Ministri i Brendshëm i Gjermanisë përsëriti mbështetjen për 3 mijë trupat e vendit të tij në Afganistan dhe drejtimin e forcave shumëkombëshe atje.
XS
SM
MD
LG