Ndërlidhjet

BAGDAD


Pesë ushtarë amerikanë kanë vdekur gjatë 24 orëve të fundit në Irak, si pasojë e një numri sulmesh dhe incidentesh, bëjnë të ditur burimet e forcave të koalicionit.
Gjatë 24 orëve të fundit në Irak llogariten rreth 60 viktima.
Lidhur me zhvillimet politike rreth Irakut presidenti Bush i ka bërë sërish thirrje Sirisë dhe Iranit që të përmbushin detyrimet ndaj Irakut. Para së gjithash tha Bush këto dy vende fqinje të Irakut duhet të ndërpresin dërgimin e armëve dhe kryengritësve atje.
XS
SM
MD
LG