Ndërlidhjet

UASHINGTON


Është zëvendësuar, Kevin Kilei, kirurgu ushtarak me gradën e gjeneralit, që ka qenë drejtuesi i qendrës mjekësore Uollter Rid, pas kritikave se ushtarët e plagosur në Irak dhe Afganistan mjekoheshin në kushte të këqija në qendrën në fjalë.
Edhe kryeministri britanik Blair është vënë nën kritika nga shtypi se trupat e plagosura në Irak dhe Afganistan nuk kanë pasur trajtimin e duhur mjekësor.
XS
SM
MD
LG