Ndërlidhjet

BRUKSEL


Bashkimi Evropian vazhdon të përkrah vendimin e kryenegociatorit Marti Ahtisari, që propozimin për statusin e Kosovës ta dorëzojë në Këshillin e Sigurimit të Kombeve të Bashkuara, edhe pse Moska e cilësoi të parakohshëm këtë vendim.
"Ne mbështesim Ahtisarin dhe vendimin e tij për të lëvizur drejtë një faze të re" tha Kristina Galak, zëdhënëse e Përfaqësuesit të Lartë të BE-së për politikë të Jashtme Havier Solana.
XS
SM
MD
LG