Ndërlidhjet

VATIKAN


Presidenti i Rusisë Vladimir Putin dhe Papa Benedikti XVI diskutuan sot rreth mënyrave për zbutjen e tensioneve ndërmjet të krishterëve ortodoksë dhe katolikë.
Takimi ishte pjesë e vizitave të presidentit rus, gjatë kësaj jave, në Itali dhe në Greqi. Putin pritet të takohet edhe me presidentin Giorgio Napolitano dhe kryeministrin Romano Prodi.
Në fokus të këtyre takimeve do të jetë edhe Kosova.
XS
SM
MD
LG