Ndërlidhjet

KABUL


Afganët dhe mbështetësit e tyre në perëndim janë më mirë të përgatitur për t'u ballafaquar me kryengritësit, tha Ndihmëssekretari amerikan i Shtetit për Azinë Jugore dhe Qëndrore Richard Boucher.
"Është e rëndësishme të mbahet mend se militantët janë nën presion nga të gjitha palët përfshirë Pakistanin" tha Boucher në Kabul, një javë pasi trupat e sigurisë filluan ofensivën më të madhe në Afganistanin Jugor.
XS
SM
MD
LG