Ndërlidhjet

KOMBET E BASHKUARA


Përfaqësuesi i Gjeorgjisë në Kombet e Bashkuara Irakli Alasania dënoi sulmin e djeshëm me helikopterë në zonat kufitare, që Gjeorgjia vlerëson se janë kryer nga ushtria ruse. Ai tha se e ka njoftuar Sekretarin e Përgjithshëm të Kombeve të Bashkuara Ban Ki Moon për sulmin që e kanë kryer "elemente të veçanta që synojnë të sabotojnë procesin e paqes në rajon".
Ministri i Jashtëm i Rusisë Gela Bezhuashvili dhe ai i Rusisë Sergei Lavrov diskutuan dje për incidentin.
XS
SM
MD
LG