Ndërlidhjet

MERIDA/MEKSIKË


Presidenti i Shteteve të Bashkuara, George Bush, sot e përmbyll vizitën në 5 vendet e Amerikës Latine me ditën e dytë të bisedimeve me presidentin e Meksikës, Felipe Calderon.
Takimet e Bushit në rajon u dominuan nga çështjet e imigracionit, ndërsa liderët e Meksikës, Guatemalës dhe Kolumbisë kërkuan që Shtetet e Bashkuara të krijojnë lehtësira në politikën e imigrimit.
XS
SM
MD
LG