Ndërlidhjet

DAMASK


Shefi për Politikë të Jashtme dhe Siguri i BE-së, Javier Solana sot do të qëndrojë në Damask.
Solana pritet të kërkojë nga presidenti i Sirisë, Bashar al-Assad, t'i jepet fund trafikimit të armëve nëpër kufirin e Libanit, si dhe të formohet një tribunal për gjykimin e të dyshuarve për vrasjen e ish-kryeministrit libanez, Rafik al-Hariri.
XS
SM
MD
LG